Keresés
Close this search box.
  1. Home
  2. »
  3. Karmestereink

Karmestereink

Fő-zeneigazgató

Izaki Maszahiro

www.izakimasahiro.com

Izaki Maszahiro 1960-ban született Fukuokában. Énekelni, zongorázni és vezényelni a Fukuoka Oktató Egyetemen tanult Yasunaga Takeichiro professzor irányításával. Egyetemi évei alatt elnyerte a Művelődési Minisztérium ösztöndíját és hallgatója lett a Bécsi Zeneakadémián Karl Österreicher, Yuasa Yuji, valamint Günter Theuring professzoroknak. Vezetésükkel vezénylést, zeneszerzést és karvezetést tanult. A Fukuoka Egyetemen megszerzett diplomája után felvételt nyert a Tokiói Nemzetközi Szépművészeti Egyetem mesterkurzusára. 1988–90-ig a Tokiói Gakugei Egyetem hallgatója volt másoddiplomás zeneszerzés és karmester szakon.

1995-ben első helyezést ért el a Magyar Televízió VIII. Nemzetközi Karmesterversenyén. Magyarországon szinte az összes jelentős zenekart vezényelte már úgy Budapesten, mint vidéken. Dolgozott a Magyar Állami Operaházban és a Budapesti Operettszínházban. Hazájában olyan híres zenekarokkal dolgozik együtt, mint a Japán Filharmonikusok Szimfonikus Zenekara, az Új Japán Filharmonikus Zenekar, a Tokiói Filharmonikus Zenekar. 1995 óta vezetõ karmestere a Japán Filharmóniai Társaság Kórusának.

1998–2001-ig a Szombathelyi Szimfonikus Zenekar vezető karmestere és művészeti vezetõje. Fellépett már Amerikában, Koreában, Szlovéniában, Németországban, Svájcban, Ausztriában, Spanyolországban, Szlovákiában. 2012-ben a moszkvai Viva Cello Fesztivál nyitókoncertjén az Orosz Nemzeti Zenekart vezényelte. 2013-ban meghívást kapott Berlinbe, ahol a Berlini Szimfonikus Zenekar karmestereként ismerte meg a német közönség. A tervek szerint ez év novemberében a Düsseldorfi Szimfonikusoknak lesz a vendégkarmestere.
Jelenleg Szolnok Város főzeneigazgatója, a Szolnoki Szimfonikus Zenekar vezető karmestere.

Kiemelkedő művészeti tevékenységéért, a komolyzene népszerűsítéséért Szolnok város a Kaposvári Gyula-díjat adományozta neki 2015-ben.

Ugyanebben az évben Áder János, Magyarország köztársasági elnöke a magyar komolyzenei életben meghatározó, kiemelkedő művészi pályája, valamint a japán–magyar művészeti kapcsolatok kiépítésében és ápolásában vállalt szerepe elismeréseként a Magyar Arany Érdemkereszt kitüntetést adományozta Izaki Maszahirónak.

Karmesterek

Kanai Toshifumi

https://www.kanaitoshifumi-conductor.com/

„A Sinfonietta per archi című művemet még nem adták elő olyan tisztán és tökéletesen, mint ma este. Nagyszerű karmester technikát birtokol!” (Krzysztof Penderecki zeneszerző)

A klasszikus zene általános repertoárjától kezdve, a modern zenén át, egészen a musicalekig széles repertoárral bíró japán karmester.

Különösen a magyar operett darabok iránt érez mély szeretet és vezényli szívesen ezeket.

2021 áprilisa óta a Szolnoki Szimfonikus Zenekar karmestere, ugyanez év júliusától pedig a Szigligeti Színházban is dolgozik.

Korábban a Budapesti Operettszínházban, mint asszisztens karmester gyűjtött tapasztalatokat. Ezen kívül idehaza számos magyarországi zenekarral, külföldön pedig német, finn, lengyel és japán zenekarokkal működött együtt, mint vendég karmester. Legközelebb Ausztriában készül bemutatkozni.

2019 februárjában a Berlini Filharmóniában tartott „Béke emlékkoncert a berlini fal leomlásának 30. évfordulója alkalmából” c. hangverseny karmestere volt, ahol a Berlini Szimfonikus Zenekart dirigálta. A koncert nagy visszhangot váltott ki Németországban és Japánban egyaránt.

Díjai: Aram Hacsaturján Nemzetközi Karmesterverseny különdíjas, Dzsómó Művészeti és Kulturális Díj, Magyarországi Japán Nagykövetség nagyköveti díj stb.

Japánban karmesterséget, fagottot és zongorát tanult. A Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem Karmester és Karvezető Tanszékén szerzett MA diplomát első külföldi diákként. Meghívást kapott Kurt Masur, Jorma Panula mesterkurzusára, ahol tovább mélyítette tudását.

Hobbija a magyar fürdők és szeret főzni.

Balogh Sándor

Balogh Sándor kiváló zenész, karmester, mégis leginkább zeneszerzői munkáiról ismeri a világ. Műveiben a zene mindenkor a hallgatót szolgálja, minden önmegvalósítási cél nélkül.
Érzékenyen és kifinomult humorérzékkel fogja meg a hallgatóság lelkét, legyen szó bármely korosztályról. Leginkább mégis a gyerekeknek szeret alkotni, s tökéletes hangulatra törekedve szívesen vezényli is saját műveit. Kedveltsége azonban nem csak az elmaradhatatlan közönségsikernek köszönhető, hanem annak is, hogy  zenészbarát darabokat ír. Élvezhető kihívásokkal, és remek hangulatú szólamokkal örvendeztetve meg a muzsikusokat.

Balogh Sándor a budapesti Liszt Ferenc Zeneművészeti Főiskolán szerezte diplomáját, majd 1980-tól 1992-ig a Magyar Rádió Szimfonikus Zenekarában, 1992-től 2009-ig pedig a Budapesti Fesztiválzenekarban játszott. Sokoldalúságát mutatja, hogy alapító tagja volt Hőna Harsona Quartettnek valamint a Budapesti Ragtime Bandnek, és rendszeresen dolgozott Luxemburgban az Európai Szólisták zenekarában, valamint 20 évig az osztrák-magyar „Pro Brass” együttesben. Ezen felül több mint száz lemezen vett részt hangszeresként, szerzőként vagy karmesterként. 2011-től a Symphonic Live vezetője, 2012-től – 2017-ig a budapesti Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem kamarazene-tanára, 2017- ben pedig a Virtuózok zenei vezetője volt.

Zeneszerzőként is széles skálát járt be. Különösen sikeresek a vonósnégyestől a nagyzenekarig terjedő apparátusokra átírt és hangszerelt könnyűzenei feldolgozásai. Karthago és Queen műveiben játszi könnyedséggel ötvözi a különböző zenei stílusokat, hangulatokat, kiváló mesedarabokat is komponálva. A brémai muzsikusok című művét, amelynek történetét, és zenéjét is maga írta, a Berlini Filharmonikusok kamaraegyüttese játszotta lemezre. A mű sikerét az mutatja, hogy azóta japán és francia nyelven is készült belőle lemez, amelyen maga Gerard Depardieu vállalta a mesélő szerepét.

2017 óta dolgozik a Szolnoki Szimfonikus Zenekarral, számos eddig komponált ifjúsági előadását vezényelve. Az elmúlt évek számtalan sikeres gyermekelőadása után a Szimfonikusok felkérésére 2022-ben Karthago majd 2023-ban Queen számokat hangszerelt meg. A Crazy Little Queen Tribute Band-del közel négyezer ember előtt adott nagysikerű koncertet.

Díjai: Bartók-Pásztory-díj (a Magyar Rádió Szimfonikus Zenekara tagjaként),
Emerton díj Nemzetközi zeneszerző-versenyek díjai: 1995 Monte Carlo – nagydíj,
1997 Brno – II. díj, 2001 Sanghaj – III.díj

Bolyky Zoltán

https://bolykyzoltan.hu/

1980-ban született muzsikus szülők gyermekeként, tanulmányait a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem hegedűművész-tanár, majd karmesterképző szakán végezte. Hegedűsként Ágoston András, Zsigmondy Dénes, Nelly Söreghy-Wunderlich, valamint a bécsi Brahms Trió kurzusain vett részt. Karmesterként Salvador Mas Conde, Michael Dittrich, Peskó Zoltán, Marco Zambelli és Carlo Caputo mesterkurzusain gyarapította tudását; mindemellett hegedűsként szerzett zenekari tapasztalatai is segítették karmesteri tanulmányait.

Egyetemi évei alatt a Musica Sonora Kamarazenekart irányította, majd 2007-től hét éven át a Bartók Béla Zeneművészeti Szakgimnázium szimfonikus zenekarának karmesteri feladatait látta el, mely irányítása alatt 2009-ben a Ferencsik János emlékére megrendezett Országos Zenekari Versenyen első helyezést ért el, valamint megkapta a legjobb karmesternek járó különdíjat is.

Számos alkalommal dirigálta a Zeneakadémia hallgatóinak diplomahangversenyeit, továbbá korrepetitorként is szívesen segíti énekes és hangszeres szólisták munkáját.

2009-ben Liszt Faust-szimfóniájával debütált a Szolnoki Szimfonikus Zenekarnál, illetve ekkor kezdett el opera-keresztmetszeteket rendezni, melyeket a Kelet-Magyarországi Filharmóniával együttműködve nagy sikerrel mutattak be ifjúsági előadássorozatok keretében.

2010-ben kapott a felkérést a Divertimento Kamarazenekar vezetésére, mely együttessel kiemelt céljuk, hogy fiatal tehetségek számára szólózási lehetőséget biztosítsanak. Ennek jegyében vállaltak közreműködést ó a Virtuózok c. klasszikus zenei tehetségkutató verseny díjazottjai mellett.

2014 óta a Debreceni Egyetem Szimfonikus Zenekarát is irányítja, továbbá az ének tanszakon is tanít, ebből adódóan operaprodukciók megvalósítására is lehetősége nyílik. Az Ifjú Zeneművészek Nemzetközi Nyári Akadémiáján Vásáry Tamás mellett a Kodály Zoltán Ifjúsági Világzenekar munkáját is vezeti.

További felkérései közül kiemelkedik a Szófiai Filharmonikus Zenekari élén vezényelt Beethoven-Bartók estje (2015), a MÁV Szimfonikus Zenekarral a Művészetek Palotájában tartott Szimfonikus felfedezések c. koncertje (2017), valamint Ramón Vargas nemzetközi hírű tenorista énekes mesterkurzusain való korrepetitori közreműködése (2022).

Legfőbb célja, hogy a keze alatt játszó muzsikusokkal motiváló légkörben zajló műhelymunkával készüljenek fel a hangversenyekre, így teremtve meg a lehető legjobb minőségű produkció művészi feltételeit.